Naujienos

AB „PANEVĖŽIO KELIAI“ laimėjo bylą Lietuvos Aukščiausiajame teisme dėl Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos rekonstrukcijos viešojo konkurso

2020 11 12

AB „PANEVĖŽIO KELIAI“ laimėjo bylą Lietuvos Aukščiausiajame teisme dėl Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos rekonstrukcijos viešojo konkurso.

2020 11 11 Lietuvos Aukščiausiasis Teismas neskundžiama nutartimi pripažino, kad Viliaus miesto savivaldybės administracijos sprendimai atmesti AB „Panevėžio keliai“ pasiūlymą ir konkurso laimėtoja paskelbti tiekėjų grupę, sudarytą iš UAB „Fegda“ ir UAB „Tilsta“ yra neteisėti.

Teismas visapusiškai palaikė AB „Panevėžio keliai“ poziciją, t. y. sutiko bei konstatavo, kad:

  • AB „Panevėžio keliai“ pasiūlymas buvo atmestas formaliais pagrindais, pažeidžiant LR viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas bei esminius principus ir nepagrįstai sumažinant ūkio subjektų konkurenciją konkurse.
  • Laimėtoja pripažintos tiekėjų grupės perkančiajai organizacijai pateikta informacija apie statinio statybos vadovo patirtį laikytina melaginga ir dėl šios priežasties jos pasiūlymas turėjo būti ne pripažintas geriausiu, bet – atmestas.
  • Laimėtoja pripažinta tiekėjų grupė negalėjo neapibrėžtą bei neribotą kiekį kartų tikslinti kvalifikacijos duomenis, o perkančioji organizacija neteisėtai sudarė tokias sąlygas, kas sudarė atskirą pagrindą tiekėjų grupės pasiūlymui atmesti.
  • Tokiais veiksmais perkančioji organizacija ne tik pažeidė įstatymo nuostatas, bet ir neužtikrino tiekėjų lygiateisiškumo – sprendimus dėl skirtingų konkurso dalyvių priėmė ne pagal tą patį teisės aiškinimo ir taikymo standartą. AB „Panevėžio keliai“ pasiūlymas vertintas ir atmestas formaliai, o tiekėjų grupė laimėtoja pripažinta net neatsižvelgus į jos pateiktos informacijos patikimumą.

Kadangi žemesnių instancijų teismai pagrindo stabdyti konkurso procedūras ginčo nagrinėjimo metu nenustatė, iki galutinės ir neskundžiamos Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutarties priėmimo tiekėjų grupė spėjo atlikti nemažą dalį darbų. Dėl šios priežasties, saugant viešąjį interesą, neteisėtai sudaryta viešojo pirkimo sutartis nebuvo pripažinta negaliojančia, o Vilniaus miesto savivaldybei dėl grubių pažeidimų skirta alternatyvi sankcija – 500 000 Eur dydžio bauda.

Nuoroda į informacijos šaltinį: https://www.lat.lt/liepkalnio-zirniu-gatviu-ir-minsko-plento-sankryzos-rekonstrukcijos-viesajame-konkurse-nebuvo-uztikrintas-tiekeju-lygiateisiskumas/1026