Nestandartiniai Anykščių miesto Vilniaus gatvės vizualiniai sprendimai

1,011 km ilgio ir 6,0 m pločio Vilniaus gatvės dalies rekonstrukcija Anykščių mieste, tai - susisiekimo infrastruktūros projektas, įgyvendintas vadovaujantis pasirinkta vieninga architektūra, derančia su unikaliu kraštovaizdžiu. Stilistika derinta ir prie jau esamų infrastruktūros objektų elementų, mažosios architektūros objektų.  Tuo pačiu infrastruktūra išsaugo funkcionalumą, gerina ne tik estetinį vaizdą, bet ir gyvenimo kokybę.   

Įrengtos neįprastos formos apšvietimo atramos Vilniaus gatvėje specialiai suprojektuotos šiam objektui. Vilniaus gatvė veda į SPA centrą, todėl gatvei ir pėsčiųjų bei dviračių takams apšviesti buvo specialiai sukurtos neįprasto dizaino 6 m aukščio atramos. Didžioji jų atšaka skirta apšviesti gatvei, o mažoji apšviečia pėsčiųjų zoną. Atramos išsiskiria ir neįprastu lenktu siluetu. Tokią atramų dizaino idėją projektuotojai parsivežė iš Paryžiaus ir sėkmingai įgyvendino Anykščiuose.

Stilingai atrodo ir raudonas asfaltas, skirtas 650 m ilgio dviračių takams, kontrastuojantis su juodos spalvos plytelių ir gatvės danga. Dviračių takams nuo kitų zonų atskirti buvo naudojami pažeminti bortai, kas gatvės išvaizdai suteikia subtilumo, o funkcionalumui – ergonomiškumo.

Rekonstruojamoje gatvės dalyje atnaujinta paviršinio vandens surinkimo sistema.